Naruto RPG - Ninja way Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Namikaze Minato Biografija Empty Namikaze Minato Biografija

Wed 20 Nov 2013, 05:00
Istorija Konohe Utkana u Istoriju Tri Velika Klana i Život Jednog Shinobija

Namikaze Minato Biografija Konoha

Godina 1153

Namikaze Minatova priča počinje još pre vremena kada je Selo Skriveno u Lišću tek bilo u izgradnji. Akademiju je završio sa deset godina i postao najmlađi genin u istoriji tri velika klana. Zašto tri velika klana? Pa zato što su Senju, Namikaze i Uzumaki od samog nastanka usko sarađivali i učvršćivali svoje veze. Učiha klan koji je bio četvrti veliki klan se uvek držao po strain iako su mu već nekoliko puta Vodje ostala tri velika klana nudili da im se pridruži, ovi su svaki put odbijali. Minato je bio određen u tim tada još uvek Elitnog Johnina Jiraiye koji posle postaje prvi Shanin Sela Lista. Jiraiya je prepoznao talenat koji je Minato posedovao i zato je njega izdvojio iz svoje grupe i posebno trenirao sa njim. Zajedno su išli na putovanja po svetu gde ga je Jiraiya trenirao. Kako je vreme prolazilo Minato je bio sve jači i jači, ali sada već i stariji. Kada je Jiraiza video da vise nema šta da ga nauči obećao mu je da će jednog dana da ga nauči njegovom najnaprednijom tehnikom, a to je bio Sage Mode. Minato je imao već petnaest godina i izgradnja sela je već počela, a on je postao prvi Johnin nove generacije.
Godina 1160

U alijansi su bila tri velika klana koja su i izgradila Konohu, a to su Senju, Uzumaki i Namikaze klan. Ta tri klana su generacijama venčavali članove svojih klanova kako bi učvrstili loze koje će u budućnosti voditi Konohu. No u to vreme žurbe i konstantne bojazni od napada neprijateljskih klanova Lideri ta tri velika klana pod inicijativom Rin Namikaze su formirali selo koje će u budućnosti biti poznatije kao Selo Skriveno u Lišću. Vremenom su se I ostali manji klanovi pridružili inicijativi izgradnje sela. A najzad I Učiha klan čiji su članovi uvek bili nezadovoljni vođstvom Senjua.
Godina 1163

Selo Skriveno u Lišću je najzad izgrađeno i mladi shinobiji iz svih delova zemlje Vatre su pristizali u selo kako bi postali jači kako bi osvetlali obraz svom klanu, ali i da bi štitili zemlju i selo. U svoj toj euforiji i zbrci osnivač sela je nestao i nije mu bilo ni traga. Jiraiya je odlučio da krene za njom i da je pronađe, sam je sebi zadao tu misiju i ne mnogo posle toga i on je nestao. Sve je sada bilo na odgovornosti Minatu koji je bio najstariji i u tom trenutku je vodio Akademiju kao jedini Johnin koji je predstavljao vodece klanove. No Učiha klan je poslao i jednog svog Shinobija koji će pomno pratiti poteze Senjua. To je bio Dante Učiha. U grupi te generacije isticali su se i Himiko Yumi takođe članica Učiha klana, Yin Kaguya i Jumive Nara. Minato je video potencijal u tim ninjama i pokusao je da im pomogne kako bi dostigli nešto više i kako bi postali učitelji na akademiji, jer on sam nije mogao da vodi akademiju, trebala mu je pomoć jedinstvenih shinobija u generaciji.  Sve dalje je poznata istorija Sela Lista, sada ćemo zaći malo dublje u istoriju Minata Namikazea.
Život Shinobia. Realnost ili Iluzija


’’Oče, šta je život? Hmm iluzija satkana od realnosti. Ali oče ja i dalje ne razumem.’’ Rekao je mali dečak znatiželjnim tonom. ’’Saznaćeš jednog dana mali moj, sada je vreme za spavanje.’’ Otac ga je poljubio i izašao iz sobe. Imao je samo četiri godine kada je prvi put ocu postavio pitanje na koje ni on sam nije imao odgovor. Minato dečak vedrog duha, srdačne i lepršave harizme, pomalo rezervisan, ali i previše otvoren, bistar, ali ponekad naivan, nestašan i miran. Hah dete. Ali ne obično dete. Dete koje je izraslo u čoveka koji je promenio možda tok istorije. Sin dvoje velikih ninji Namikaze Rin i Uzumaki Ishina, unuk Senju Ishide i Mito Uzumaki. Ali njega nije zanimalo poreklo niti iz kog klana potiče, njega su zanimali ljudi, život, znanje... ’’Mi živimo da bi smo služili svom klanu, svojoj braći i sestrama? Ali mi sami ništa ne možemo uraditi, svet oko nas je surov, krv, patnja, jad, čemer, bol, samoća! RAT! Dokle ćemo dozvoljavati da naši braća i sestre ginu bez cilja?! Kada ste vi mudre ninje ovoga sveta zaboravili sami sebe?! Zar rođenog brata moram ubiti zarad vaših ciljeva!!!’’ Sa svojih sedamnaest godina rekao je to vođama Senju, Uzumaki i Namikaze klana. Šta ga je na to navelo da se toliko usprotivi svojim nadređenima? Iako su bili njegovi najmiliji (deda, majka i otac) imao je mnogo poštovanja prema njima, i uvek ih oslovljavao sa san i sama, ali ovog puta nešto ga je nateralo da pređe granice poštovanja i on njima održi lekciju.
Prijatelj ili neprijatelj


’’Brate Hei?! Šta ti je, zašto si toliko odsutan? Šta te to muči? Znaš da svom bratu možes reći sve što ti je na srcu. Ova misija koju imamo da odradimo Minato, ova misija. Ali Hei ovo je obična rutinska misija, šta ti je čudno u vezi nje?’’ Upitao ga je Minato sada vec pomalo zbunjen i zabrinut. ’’Jeste ovo je samo još jedna rutinska misija, dobro si to rekao. Nema brige.’’ Rei se zatim okrenuo ka Minatu osmehnuvši mu se veoma ironično što je ovaj mogao i da primeti, ali u Reievim očima je bila velika tuga i bol. Odjednom je zastao i iznenada napao Minata u trku. U konfliktu koji je trajao samo nekoliko sekundi Minato je u samoodbrani ubio Reia, svog usvojenog brata. To je prethodilo njegovom saznanju da je Rei usvojen u svrhe špijuniranja jednog klana, ali posle dugo vremena kada Rei kao dete nije mogao da podnese teret i to što su ga Elderi koristili samo za misije. On im je bio kao alatka bez srca i duše, prazna ljuštura. Počeo je da gaji veliku mržnju prema njima, osećao se zapostavljeno i iskorišćeno, zato je želeo da se osveti tako što će uzeti život onome koga najviše vole, iako ga je i sam voleo više od samoga sebe, morao je to da uradi zbog sebe i svog klana koji je bio osramoćen u ratu time što je izgubio i morao da da taoca. I taj događaj je prethodio Minatovom ispadu i ukazivanju svojim roditeljima koliko su ustvari bili slepi i bezosećajni. Kada je završio i rekao im šta je imao samo je izjurio napolje i otrčao na ’’Brdo Trešnjinog Cveta’’ to je bilo mesto koje ga je ispunjavalo, davalo mu je vidik na prostranstvo Zemlje Vatre i na zelene šume koje su vekovima prkosile vremenu. Moga je da oseti kako mu šuma šapuće, kako diše, sva njena sečanja mogao je da vidi pred svojim očima, kao da mu je pričala beskrajnu bajku. Mogao je osetiti sve njene emocije kada bi snažni vetar Zemlje Vatre dunuo kroz šumu, svi listovi zaigrali bi oko Minata i on bi video svaki delić istorije u njima, kao da mu je govorila ’’To je volja vatre Namikaze Minato. Prenesi je na buduće generacije, sačuvaj i brani kralja koji će preneti tvoju volju na buduće generacije.’’
Namikaze Minato Hokage


’The fellow countrymen of the Konoha make up each part of my body… those of the village believe in me, and I believe in them… That's what it means to be Hokage!’’ Prvi Hokage Namikaze Minato
Život Hokagea nije nimalo lak bio je i sam svestan toga, ali zbog ‘’Kralja’’ i ‘’Volje Vatre’’ koje mu je prenela sama šuma u kojoj se Selo Lista danas nalazi, je odlučio da ih čuva i prenese na sledeće generacije. Na mesto Hokagea došao je prinudno iako je i sam sumnjao u sebe, ali odgovornost prema shinobijima Lista i svojim predacima prihvatio je tu poziciju. Kao učitelj stekao je mnogo prijatelja i učenika. Prva generacija njegovih učenika, a sada njegovih kolega učitelja bili su Yin Kaguya, Jumive Nara i Dante Učiha ta generacija stala je na temelje Konohe i počela da diže dom u kom će buduće generacije živeti. Među mladim generacijama stekao je tri najznačajnija učenika u kojima je video veliki potencijal i sa kojima se veoma zbližio. Shin Yougan, Diablo Infernate i Graz Fullbuster bili su njegova druga generacija učenika. 

Shin Yougan i Minato su razvili odnos učitelja – učenika i oca – sina. On je u tom dečaku video veliki potencijal i nije mogao da ga ostavi na milost i nemilost shinobi svetu, zato ga je uzeo pod svoju brigu. Trenirao je sa njim danonoćno, treninzi su bili mukotrpni i teški, ali i Minato je znao šta to znači, jer ga je njegov Sensei tako učio i on je znao da radi pravu i ispravnu stvar. Kroz njihove treninge Minato i Shin su se zavoleli I postali nerazdvojni, uspeo je da u Shina poseje ‘’Will of Fire’’ koja je gorela kao sam plamen Sunca. Pomogao je Shinu da izraste u velikog, sposobnog, pametnog, odvažnog, hrabrog, i brižnog ninju. Bio je ponosan na svog prvog učenika.
Diablo Infernate bio je ponosan i nedokučiv, ali Minato je uspevao da iz njega izvuče ono najbolje. Sobzirom da je Diablo voleo sam da trenira i radi na sebi Minato je poštovao njegove želje i zato sa njim nije provodio mnogo vremena, ali bi njih dvoje svaka tri meseca imali test trening kako bi pratio Diablov napredak. Zbog prošlosti koju je znao o Diablu dozvolio mu je da radi za ANBU organizaciju. U vezi Diabla je bilo nešto posebno što je u to vreme samo on mogao da vidi. Znao je da će i sam Diabblo saznati za svoju prošlost kad tad.
Gray Fullbuster vaspitan i voljen ninja koji je znao za manire i koji je voleo umetnost. Za njega je ‘’Borba’’ bila umetnost koju su retki razumeli. Videvši da ga Minato razume i da shvata njegov pojam umetnosti zatražio je da se priključi Minatovom odredu. Gray je bio blagoslovljen da se rodi sa davno zaboravljenom moći, ta moć je bila čakra koja je mogla da manipuliše Peskom. Minato je to otkrio u njemu tokom njihovih beskrajnih treninga, ali je to ostavio na samom Grayu da tokom svog izrastanja I sazrevanja kao shinobi I kao čovek otkrije sam.
Mikasa Ackerman je devojka koju je Rin Namikaze usvojila u klan jer ju je našla kao dete napuštenu i samu. Odgojila ju je kao i Minata, samo što Minato nju nikada nije video niti upoznao, jer je živeo u odajama Senju klana pored svoga dede kao naslednik tri velika klana. Mikasa je pokazala zanimljiv talenat koji joj je omogućavao da prilagodi svoje telo raznim situacijama. Rin je to pokušala dobronamerno da iskoristi o presadila joj je gene Namikaze klana, a to je bio (Shoton Release) i na veliko oduševljenje Rin Mikasa je uspela da ovlada elementom. Rin ju je učila svemu što je znala pa je sama Mikasa bila odraz Rin koja je u to vreme već bila stara. Minato je saznao za Mikasu tek kada je postao Hokage, ali nije želeo da odaje tajne velikih klanova, zato je Mikasu uzeo pod svoj skut, i postavio je za svog ličnog ANBU-a. Za nju niko nije znao, čak ni Dante koji je bio Shanin. Kroz njihovu komunikaciju koju su imali samo kada su bili u odajama klana stekli su veliko poverenje jedno u drugo i Minato joj je verovao svojim životom. Ali možda je počeo previse da brine o njoj pa čak da gaji i neka osećanja.
Ličnost Namikaze Minata

Godina Rođenja: 11.06.1145
Mesto Rođenja: Senju Hideout
Osnovni Element: Voda 
Klan: (Namikaze, Senju, Uzumaki) 
Visina:198
Tezina:80
Godine:26
Pol:Muški
Titula: Hokage
Namikaze Minato Biografija Hokages-funny
Minato je bio učtiv i brižan ninja. Njegove karakteristike bile su smernost, brižnost, nesebičnost, suzdržanost, pričljivost, i umerena ponosnost sve su to bile karakteristike tri velika klana iz kojih je poticao. Većina ljudi ga je volela zbog njegove smelosti i ljupkosti jer je znao da bude darežljiv. Voleo je da se šali sa svojim učenicima i da se spušta na njihov nivo iako mu je Dante to zamerao, on je jednostavno bio dete u duši i ponosio se time. Znao je da nasmeje najnamrgođenijeg, najgrimzavijeg i najmrzovoljnijeg čoveka, a to je bio niko drugi nego Dante Učiha. On je svoj odnos sa Danteom produbio do granica bratstva, ali se uvek bojao za Danteovu budućnost jer je znao za kletvu koju je nosio sa sobom. No Minato je kao i njegov Sensei Jiraiya pokazivao veliko interesovanje za žene hahaha xD može se reći da je bio ženskaroš. Bio je veliki zavisnik od slatkiša (hahaha kao što sam rekao bio je dete u duši). Imao je svoje ciljeve, ali nikada nije gazio po drugima kako bi dostigao svoje ciljeve. Mnogo vise je brinuo za ljude oko sebe nego za sebe samoga. Njegova politika je bila ‘’Cilj ne opravdava sredstvo Dante.’’ zato se uvek protivio Danteovoj hladnokrvnosti. Iako je bio smiiren i strpljiv shinobi, strpljenja nije imao kada su u pitanju bili životi njegovih saboraca. Moralnu manu koju je prezirao bila je nelojalnost.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum