Naruto RPG - Ninja way Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 18:34
Pa ovako u ovoj temi cemo objasniti osnovne stvari kako da se borite.

Borbe su vrlo realne i morate paziti sta i kako radite jer svaka greska moze da vas kosta zivota ili slicno.
Da pobedite morate da budete mudri i da koristite svo znanje i vestine i strategiju koju osmislite da porazite protivnika...

Vazno sto treba odmah da znate je to da borbe nisu automatske i slicno. Odvijaju se preko postova tako sto koristite napade koje imate i pisete teskt.

Vrlo je nekad vazno da u potezu dobro recima opisete na koji nacin i kako izvodite neki napad ili slicno jer vam to mnogo moze pomoci da porazite protivnika a i da vas odbrani nekad.

U ovoj temi cemo uraditi tutorijal borbu kako se boriti...

Ja Stewcha simuliracu ukratko borbu sa Kotsuom kako se boriti tako da pazljivo gledajte
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 18:40
Recimo da je ovo prijateljska borba dovoljno je da pitate nekog da se borite ili otvorite temu u delu foruma prijateljske borbe i sacekate da vas protivnik vidi...

Ili mozete u nekom selu ako se "zakacite" sa nekim da se borite ili slicno...

Vazno je da znate da razlikujete borbu 1 na 1 od od multi borbe jer u multi borbi rizikjete da se neko umesa i npr. pomogne vasem protivniku zato ako se borite u nekom selu to je multi borba ali ako zapocnete konflikt negde druge (npr daleko od sela i niko ne zna da se borite) naglasite da je borba 1 na 1. Ali pozeljno je da se borite u delu foruma koji je predvidjen za to...



Za pocetak ispisite vase vrednosti koje imate jer one nisu automatske i moracete vi da ih belezite...
Ja cu da imam vrednosti sve 300...



Health:300/300
Energy:300/300
Chakra:300/300



I upotrebite roleplay opciju "Bacanje kockice
NNW Game Master
NNW Game Master
Administrator

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 18:40
Član 'Stewcha' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Bacanje kockice' :
Kako se boriti tutorijal tema... Kockic11
Rezultat :
Kako se boriti tutorijal tema... 315
Kotsu
Kotsu
Special Jounin

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 18:46
Nakon sto je Stewcha bacio kockicu u dobio tri sada ja bacam kockicu i pisem moje vrednosti...


Health:300/300
Energy:300/300
Chakra:300/300
NNW Game Master
NNW Game Master
Administrator

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 18:46
Član 'Kotsu' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Bacanje kockice' :
Kako se boriti tutorijal tema... Kockic11
Rezultat :
Kako se boriti tutorijal tema... 617
Kotsu
Kotsu
Special Jounin

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 18:58
Posto sam ja dobio 6 a Stewcha 3 znaci da ja igram prvi. Ukoliko nam oboje padnu isti brojevi ponavljamo bacanje kockice.

Posto ja prvi igram ja napadam prvi...

Otvaram moj invertar (spisak) i uzimam neki napad odatle to jest izaberete neki napad koji je u vidu kartice. Kopirate kod ispod kartice ovde u poruku ili njen URL da bi slika bila ubacena u ovaj vas potez...

-----------------------------------------------------






Health:300/300
Energy:290/300
Chakra:300/300

Ja uzimam kunai i zatrcavam se na tebe da te napadnem njime!

Kako se boriti tutorijal tema... Scaled.php?server=407&filename=kunaij




Kao sto vidite napao sam ga sa kunai noz koji zadaje 10 damage Stewchi a meni trosi 10 energy kao sto pise na kartici. Sto znaci da ja treba da napisem da nemam vise 300 energy nego 290 energy.
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 19:05
Mene je Kotsu napao kunaijem tako da ja sada mogu ili da izbegnem ili da primim damage. Tako da ja igram.




Health:300/300
Energy:240/300
Chakra:300/300

Zar mislis da mozes da me pogodis sa kunai! Izbegavam tvoj napad i pretvaram se u drvo odjednom i nalazim se iza tebe i napadam te sa moju katanu!
Kako se boriti tutorijal tema... 4-7

Kako se boriti tutorijal tema... Scaled.php?server=52&filename=katanal




Kao sto vidite ja sam izbegao napad i napao ga onda...
Moje vrednosti su sada drugacije tako da sam ih prepravio...

Potrosio sam 10 energyja da izbegnem i 50 da napadnem tako da mi je ostalo 240 energy poena.

Te stvari uvek sami zapisite posteno kako jesu da nebi bilo svadje sa protivnika ili da vas opominju admini...


Last edited by Stewcha on Sun 31 Mar 2013, 13:10; edited 1 time in total
Kotsu
Kotsu
Special Jounin

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 19:10
Stewcha je izbegao moj napad i sada napada mene...


Health:300/300
Energy:290/300
Chakra:100/300


To je bio moj klon tako da sam izbegao kada si me napao macem!


Kako se boriti tutorijal tema... 32

I napadam te vetrom!!!

Kako se boriti tutorijal tema... 302



Ja sam izbegao napad Stewchin klonom tako da sam potrosio 100 chakre i upotrebio jutsu napad vetra tako da sam potrosio jos 100 chakre sto znaci da mi ostalo samo 100 chakre!
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Mon 26 Mar 2012, 19:14

Health:200/300
Energy:190/300
Chakra:300/300


Primam tvoj napad i sada ja napadam!

Bacam na tebe 5 shurikena tako da je damage ukupan 50!

Kako se boriti tutorijal tema... Scaled.php?server=819&filename=shurikeni


Ja sam primio njegov napad tako da mi ostalo 200 healtha i bacio sam 5 shurikena. Posto jedan shuriken trosi 10 energyja pet shurikena zajedno mi skidaju 50 energy poena i prave zajednicki damage koji je 50.
Tako da je meni ostalo 190 energy poena...


Last edited by Stewcha on Sun 31 Mar 2013, 13:17; edited 1 time in total
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Tue 27 Mar 2012, 14:30
Sto ste tice borbe to je to u sustini. Igrate tako sve dok nekom health ne padne na 0 ili ne preda. Naravno iz borbe uvek mozete da pobegnete koristeci smoke bomb ili neku tehniku koju posedujete.

Ovo je bila demonstracija ukratko borbe kada budete se vise razvili i imali vise napada i mnogo vise ostalog borbe ce biti mnogo mnogo zanimljivije i realnije videcete i sami.

Vase vrednosti se uvek trose ali npr nekim lekovima se mozete malo dopuniti u borbi ili slicno...

Ukoliko vam se pottrosi health obavezno uvek posetite bolnicu da se tamo izlecite jer ako se ne izlecite necete moci da da igrate normalno jer se smatra da ste povredjeni....

Ukoliko vam health padne na 0 znaci da ste mrtvi (to ne vazi u prijateljske borbe i treninge, tu ne mozete da umrete cak iako vam health padne na 0, cak ne morate ni da se lecite u bolnici posle).

Ukoliko vam energy padne na 0 necete umreti samo cete biti istroseni i izmoreni tako da se smatra da su vam brzina i refleski oslabili.

Ukoliko vam chakra padne na 0 necete umreti ali necete moci da koristite bilo sta sto ima veze sa chakrom.


Ukoliko imate poene na sposobnosti onda cete manje da se trosite. Recimo ako imate 300 poena na kontrolu chakre a radite napad koji trosi 500 chakre vi cete trositi 300 manje znaci samo 200 chakre, isto je i sa energy ukoliko imate snagu (za sposobnosti pogledajte drugi tutorijal.






Last edited by Stewcha on Sun 31 Mar 2013, 13:19; edited 1 time in total
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Kako se boriti sa NPC-a

Tue 27 Mar 2012, 14:37
Nekada kada trenirate, dosta cete koristiti borbe sa NPC-a ili virtuelne borce ili kompjutera da kazemo.
U tom slucaju evo kako da se borite sa takvu borbu. Princip borbe je isti kao sto sam pokazao u predhodnim postovima...

U ovom slucaju moracete da belezite i vase i od protivnika vrednosti... Za razliku od vas takvi borci uvek imaju samo health. Primer post ovako:


Ja:
Health:300/300
Energy:290/300 -10
Chakra:300/300
--------------

Protivnik NPC:
Health:300/300
-------------

Napadam ga kunai nozem

Kako se boriti tutorijal tema... Scaled.php?server=407&filename=kunaij




Nakon sto sve to uradite ukljucite roleplay opciju u zavisnosti sa kakvim borcem se borite i posaljeite poruku.
*Genin borba
*Chunin borba
*Jounin borba
*Extreme fight
*Borba sa demonom
...

Ja cu koristiti Jounin borba


Last edited by Stewcha on Sun 31 Mar 2013, 13:21; edited 1 time in total
NNW Game Master
NNW Game Master
Administrator

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Kako se boriti sa NPC-a

Tue 27 Mar 2012, 14:37
Član 'Stewcha' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Jounin borba' :
Kako se boriti tutorijal tema... Jounin10
Rezultat :
Kako se boriti tutorijal tema... Roleplay-borbe-16gif
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Tue 27 Mar 2012, 14:40
Kao sto ste videli upotrebom neke od roleplay opcija za borbu forum je simulirao vaseg borca kao i njegov potez.
Vazno je da znate da NPC borci mogu izbeci bilo koji napad ukoliko im padne bilo koja tehnika za izbegavanje.
U ovom slucaju NPC nije izbegao samo je napao tako da ima manje 10 health zbog mog napada sa kunai...


I to je u sustini to cela stvar oko borbi i slicno. Uvek kada vam nesto nije jasno mozete pitati admina za pomoc ili neke druge clanove na foruma. Obicno mozete da pitate svog Kagea u selu za pomoc ili npr ako nadjete ucitelja i slicno.


4856854694
4856854694
Academy Student

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Sun 23 Jun 2013, 19:52
NNW Game wrote:Član 'Stewcha' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Jounin borba' :
Kako se boriti tutorijal tema... Jounin10
Rezultat :
Kako se boriti tutorijal tema... Roleplay-borbe-16gif
4856854694
4856854694
Academy Student

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Sun 23 Jun 2013, 19:52
Stewcha wrote:Pa ovako u ovoj temi cemo objasniti osnovne stvari kako da se borite.

Borbe su vrlo realne i morate paziti sta i kako radite jer svaka greska moze da vas kosta zivota ili slicno.
Da pobedite morate da budete mudri i da koristite svo znanje i vestine i strategiju koju osmislite da porazite protivnika...

Vazno sto treba odmah da znate je to da borbe nisu automatske i slicno. Odvijaju se preko postova tako sto koristite napade koje imate i pisete teskt.

Vrlo je nekad vazno da u potezu dobro recima opisete na koji nacin i kako izvodite neki napad ili slicno jer vam to mnogo moze pomoci da porazite protivnika a i da vas odbrani nekad.

U ovoj temi cemo uraditi tutorijal borbu kako se boriti...

Ja Stewcha simuliracu ukratko borbu sa Kotsuom kako se boriti tako da pazljivo gledajte
Sponsored content

Kako se boriti tutorijal tema... Empty Re: Kako se boriti tutorijal tema...

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum