Naruto RPG - Ninja way Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Sabaku No Gaara
Sabaku No Gaara
Academy Student

Princeza Mononoke Empty Princeza Mononoke

Fri 01 Apr 2011, 20:51
Srednjovjekovni Japan. Ashitaka je princ malog sela u divljini kojeg je napalo čudnovato biće divlje svinje prekriveno crvenim pijavicama, znano kao bog nerast. Ashitaka ubije biće u samoobrani, no biva od njega ranjen na ruci i zaražen od smrtonosne bolesti. Pošto su poglavice sela u biću našli željezni metak zaključe da potječe sa zapada. Ashitaka kreće na putovanje kako bi našao lijek protiv bolesti. Ubrzo nailazi na željezni grad, utvrdu čiji su stanovnici ljudi koje je odbacilo društvo - gubavci, prostitutke, siromašni - a koju vodi podla lady Eboshi i koja krči šumu radi ruda. Uništavanjem prirode probudila je gnjev šumskih bogova.

Ashitaka ubrzo sretne i San, zvanu princeza Mononoke, koju su odgojili vukovi i koja se bori protiv željeznog grada kako bi zaštitila šumu. Ona ga isprva ne podnosi samo stoga jer je čovjek. San uspije ući u utvrdu i napasti Eboshi, ali ih razdvoji Ashitaka te izvuče San van u šumu. Iscrpljen, on padne u nesvijest a ona ga odluči njegovati u šumi te shvati da je drugačiji od ostalih ljudi. Ona ga stavi u sredini šume kraj čarobnog jezera gdje se pojavi šumski bog Shishigami koja ga izliječi od rana, ali mu ostavi ruku bolesnu. No sukob između dviju strana samo se poveća. Eboshi sa grupom ratnika upadne u šumu te sa puškom odrubi glavu Shishigamija, koju stavi u kutiju. Njegovo tijelo počinje nekontrolirano rasti, prijeteči uništiti cijelu dolinu. Ashitaka i San uspiju mu vratiti glavu koja regenerira šumu te izliječi njegovu ruku.

Princeza Mononoke Mononoke
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Princeza Mononoke Empty Re: Princeza Mononoke

Fri 01 Apr 2011, 22:27
Jao ovo mnogo mocno gledao sam ga bio pre jedno godinu prvi put na TV ali ne odpocetka... I pre jedno 2 nedelje odgledao sam ga i bas je mocna Very Happy
Sabaku No Gaara
Sabaku No Gaara
Academy Student

Princeza Mononoke Empty Re: Princeza Mononoke

Fri 01 Apr 2011, 22:29
JA sam po nekim forumima vidjeo da pisu o ovome, ali nisam ni slutio sat je to, kada sam pogledao na forumima o cemu je rijec nisam mogao da vjerujem ovo sam bas davno gledao i tada nisam znao sat je Anime za mene je sve bio "crtani"
Stewcha
Stewcha
Administrator
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com

Princeza Mononoke Empty Re: Princeza Mononoke

Fri 01 Apr 2011, 22:37
Ista stvar svi pricaju o tome a ja sam odavno gledao... I tek skoro neko spomenu princeza mononoke i malo neke scene, i ja pitam jel tako i to oni rekose to je i ja znaci to je to... Gledao sam ga odavno ali nisam znao kako se zove ...

Nagu Garakama
Nagu Garakama
Academy Student
https://www.youtube.com/user/Koshirozation?feature=mhee moze you

Princeza Mononoke Empty Re: Princeza Mononoke

Sat 05 Nov 2011, 22:39
odlican movie obozavam ga Smile
Hisagi Shuuhei
Hisagi Shuuhei
Chunin

Princeza Mononoke Empty Re: Princeza Mononoke

Tue 08 Nov 2011, 11:27
Znam za ovo imalo na tv dobar je
Dante Uchiha
Dante Uchiha
Academy Student

Princeza Mononoke Empty Re: Princeza Mononoke

Fri 22 Mar 2013, 21:22
Ovo sam prvi put odgledao kao klinac,i moram priznati nisam ga bas najbolje razumeo...ali naleteo sam opet na ovaj film pre jedno pola godine i mogu vam reci da sam porilicno uzivao gledajuci ga jedina mana mu je kraj gde umesto srecne ljubavi imate devojku koja odabere da otrci u sumu za vukovima i njenog takoreci dragog koji umesto da krene za njom stoji kao mumija,pa mislim sta reci!!! Mad
Sponsored content

Princeza Mononoke Empty Re: Princeza Mononoke

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum