Naruto RPG - Ninja way Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zacui pred Konohom

+7
NNW Story Maker
Yamato
Ognjen-Shadow Ninja
Zacui Yokubi
Senzo
Tokaji Hayato
Stewcha
11 posters
Go down
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 16:35
Health:(815/815)
Energy:(800/800)
Chakra:(840/880)



Ovako pobegao sam od Dera, Yamata i Minata razdovojili smo se tako da cu ovde sam unistiti selo...

Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 16:54
Zacui pred Konohom Flyingthundergodtechniq

Ah da evo i mene Zacui... Odmah sam tu pored tebe... Treba se setiti da sam ja Zuta Munja i da meni niko nemoze pobeci... Svaka kuca, zidine sela i svaki clan sela lisca ima moj seal tako da ja mogu da se stvarim u selu gde god pozelim i kad god pozelim...

Health:(900/900)
Energy:(850/850)
Chakra:(900/855)-10
Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 16:55
Bacam kockicu pa da pocnemo...
NNW Game Master
NNW Game Master
Administrator

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 16:55
Član 'Namikaze Minato' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Bacanje kockice' :
Zacui pred Konohom Kockic11
Rezultat :
Zacui pred Konohom 518
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 18:12
Health:(815/815)
Energy:(800/800)
Chakra:(840/880)


Nista manje nisam ni ocekivao od zute munje.... Ovo ce biti teska borba... Zato se pazi!!! Minato!!!
NNW Game Master
NNW Game Master
Administrator

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 18:12
Član 'Zacui Yokubi' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Bacanje kockice' :
Zacui pred Konohom Kockic11
Rezultat :
Zacui pred Konohom 117
Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 18:40
Health:(1100/1100)+200
Energy:(1050/1050)+200
Chakra:(900/845)(Sage Chakra:900/900)-100

Zacui spremi se... Pocinemo... Ovo ce ti biti najteza borba u zivotu...

A sada Sage Mod...
Zacui pred Konohom Sagemode

Odmah prizivam dva velika Sagea sa Planine Zaba...Sada prizivam Lorda Fukasaku i Lady Shimu...
Zacui pred Konohom Summon11

Zacui pred Konohom FukasakuZacui pred Konohom Shima

I odmah se spajamo koristeci ovu tehniku sto znaci da su oni na mojim ramenima...
Zacui pred Konohom Sageartamphibiantechniq
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 18:46
Health:(815/815)
Energy:(800/800)
Chakra:(740/880)-100

Kao sto si sam rekao ovo moze biti poslednja nasa borba :ken:

Vidim sage mod... Kisai mi je rekao za to kada te je video znao je da imas to, procitao te je.. Hmmm.. Mocna tehnika moram reci moracu dobro da se pomucim da te porazim...

Krenucu odmah sa summoning...

Zacui pred Konohom SummoningjutsuZacui pred Konohom Kisai-10

Health:(400/400)
Energy:(400/340)-60
Chakra:(400/400)

i radim napad br. 4

xaaaaaaaaa

Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 19:17
Health:(1100/1100)+200
Energy:(1050/1050)+200
Chakra:(900/845)(Sage Chakra:900/800)+80-5

Uredu vidim da imas bas mocnog summoninga... Ali savladacu ga nekako... Lorde Fukasaku i lEdy Shima mislim da bi ste trebali da uradite ono....

Lord Fukasaku: Uredu Minato-boy...
Lady Shima: Deda hocemo li onda...


Lord Fukasaku: Health:(50/50) Chakra:(600/600)-70 Energy:(100/100)
Zacui pred Konohom Fukasaku

Sada ovo je ultimativna tehnika zaba...
Zacui pred Konohom Sageartfrogcall

Lady Shima: Health:(50/50) Chakra:(600/600)-70 Energy:(100/100)
Zacui pred Konohom Shima

Sada Fukasaku...
Zacui pred Konohom Sageartfrogcall

Ovoa tehnika je neizbezna jer je sacinjena od zvuka a kao sto znamo i ti i tvoj summoning imate usi sto znaci da ste obojica stanovani 1 potez... plus ovaj napad koji je tvoj summoning poslao je ponisten zbog ove tehnike... I Kada budes sledeci put igrao sta god da uradis to ce se odraziti na nekog od vas dvojice... Znaci posle ovog mog poteza nemozes da igras... Samo postujes da si tu... A onda kada posle tvog posta... Ti si na redu i u tom potezu sta god da odigras odrazice se na tvog summoninga ili obratno...

A sada ja igram... Oslobadjam jedan multi scrol i u njemu se nalazi 10x space time kunaia...

Evo ga Multi scrol...
Zacui pred Konohom Multi_10

Summon... Oslobodi...
Zacui pred Konohom Summon10

I evo su kunaiji...
Zacui pred Konohom Oruzje24

Kunaiji se sire na vise mesta... Nekoliko kunaija je palo na nekoliko metara od mena a ostalih nekoliko blize tebi...
Sada samo postuj nesto da znam da si tu...
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Wed 08 Jun 2011, 19:25
Health:(815/815)
Energy:(800/800)
Chakra:(650/880)- 150


Zapravo mogu se odbraniti xaxaxaxaxax.... Zvuk se krece vazduhom a svakim napadom vetra uzrujis vazduh i ponistis dejsvo zvuka... Ili ublazis zavisi kakav je napad... Sto u ovom slucaju ima da me odbrani i plus napadne... Vas posto ste zajedno...

Zacui pred Konohom 516

Tokaji Hayato
Tokaji Hayato
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Thu 09 Jun 2011, 09:59
Health:(700/700)
Energy:(660/710)-50
Chakra:(695/695)


Zacui-sensei dolazim i ja nadam se da cemo se lepo zabaviti... Vidim borbe se svugde vode... Dero vs. Yamato , Kotsu vs. Shadow... i ti protiv Minata... Minato je mnogo jak zato cu ti ja pomoci... Tako sada ja odmah krecem da ti pomognem...

Koristim ovo da ga pauziram jedan potez... Ako uspe zacui znas sta treba raditi....

Zacui pred Konohom 2017
Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Thu 09 Jun 2011, 20:38
Haha, Tokai tebe sam cekao svo ovo vreme i tek se sada pojavljujes... Svakako ce mi dobro doci Riokugan koji je sa pravom trebao biti moj... Ja sam se hteo boriti za njega ali sta ces uvek se nesto desi pa nas spreci u nasim planovima... Vase napade izbehavam tako sto se teleportujem do mog najblizeg kunaia... I sada

Health:(1100/1100)+200
Energy:(1050/1050)+200
Chakra:(900/845)(Sage Chakra:900/875)-10-300+80

Izbegavam vase napade...
Zacui pred Konohom Flyingthundergodtechniq

I sada ja prizivam moja najjaca tri summoninga...
Zacui pred Konohom Threecombatgianttoads

Zacui pred Konohom Znakov11
A sada Summoning...
Zacui pred Konohom Summon11

Gamabunta: Health:500 Energy:500 Chakra:500
Zacui pred Konohom Gamabuntax

Gamaken: Health:400 Energy:400 Chakra:400
Zacui pred Konohom Gamaken

Gamahiro: Health:300 Energy:300 Chakra:300
Zacui pred Konohom Gamahiro


Last edited by Namikaze Minato on Fri 10 Jun 2011, 00:37; edited 2 times in total
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Fri 10 Jun 2011, 09:11
Health:(815/815)
Energy:(800/800)
Chakra:(590/880)

E pa to minato... Sada mozemo da igramo vidis da nemoras da se svadjas uvek... Za sve ima resenje... Mi smo dvoje ti si sam sada ti summonizi pomazu sto je OK..

Tokaji nisam te ocekivao... Ali pomoc ce mi itekako dodji jer ipak i zajedno tesko cemo poraziti zutu munju... Njegova brzina je zadivljujuca...
Kada ga ubijem uzecu mu telo i izvaditi taj skil xaxaxaxax

Ovako raspodelicemo se.... Ti idi na Minata... imas tehniku... Znas na koju mislim... Upotrebi je... On je odlicna protiv njega... A ja i moj summoning cemo na njegova dva summoninga i kada ih ubijemo unisticemo mu jos tog jednog summoninga... I gotov je...

P.S. ( ja i tokaji se odlicno znamo i za ovu borbu smo se dogovorili da budemo zajedno... Tako da ima da te porazimo jer mnogo lakse cemo se dogovarati i slino..)

A sada feniksu...


Zacui pred Konohom Kisai-10

Health:(400/340)-90
Energy:(400/340)
Chakra:(400/400)

Napad br. 1... na Gamahiroa


------------------------------------------------------------------------

A ja cu... Gamakena...


Zacui pred Konohom 814


Tokaji Hayato
Tokaji Hayato
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Fri 10 Jun 2011, 09:14
Health:(700/700)
Energy:(660/710)
Chakra:(595/695)-100
Na svaki napad +50 damage

Ja bacam smoke bomb i radim nesto u tajnosti...

Zacui pred Konohom Item_910


Sada hajde igraj minato... Dok se zacui bori sa summoninze ja cu tebe srediti...

Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Fri 10 Jun 2011, 15:12
Health:(1100/1100)+200
Energy:(1050/1050)+200
Chakra:(900/845)(Sage Chakra:900/645)+80-100-320

Neznam da li ste vi citali ali ja na terenu imam Tri Zabca, a to su Gamabunta, Gamaken i Gamahiro... I tacno toliko je vas na terenu... Gamabunta protiv Zacuia Gamaken protiv Tokaia i Gamahiro protiv ovog Feniksa...

A sada Gamahiro prima demage koji mu Feniks nanosi ali je sada zato tvoj feniks unisten... Gamahiro sada!!!
Gamahiro: Health:300-50 Energy:300 Chakra:300-100
Zacui pred Konohom Gamahiro
I sada ova tehnika ce unistiti tvog Feniksa, jer on svojim odbranom ovo nemoze zaustaviti ili je izbeci... Ovo se odjednom stvara iznad njega i pada brzinom treptaja...
Summon...
Zacui pred Konohom Summon11Zacui pred Konohom Summoningfoodcartdestro

A sada Gamaken ponistavam tvoj napad...
Gamaken: Health:400 Energy:400 Chakra:400-40
Zacui pred Konohom Gamaken
Koristim napad br 1...

A sada ja napadam Zacuai sa ovom tenikom... Haaaaa!!! Ova tehnika je skoro neizbezna... Jer ako izbegnes jedan Greath Rasengan drugi ce te 100% pogoditi... Sto znaci da je Pola demage zagarantovano... A full demage ovog napada je 600 sto znaci da je pola od toga 300...
Zacui pred Konohom Sageartgreatballrasenga

I sada koristim ovu specialnu tehniku sela Lisca da duupliram demage... A posto sam duplirao demage sada je full demage 1800 sto znaci da je pola od toga 900... I svakako da ces jedan rasengan izbeci ali ce te drugi 100% pogoditi tako pise na kartici...
Zacui pred Konohom Multipleshadowclonetech


Last edited by Namikaze Minato on Fri 10 Jun 2011, 17:24; edited 2 times in total
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Fri 10 Jun 2011, 16:14
Health:(815/815)
Energy:(700/800)-100
Chakra:(590/880)


Xaxaxaxaxaxa mislis da nemogu da se odbranim od tvog chakra napada xaxaxax.... Unisticu ti oba rasengana koja si stvorio ovim...

To je tacno moj feniks je unisten...
Zamahnucu macem oko sebe i rastopiti tvoj napad samo ce ispariti... To je napad br. 2 Chakra wind (energy 100)- Zamahnete macem i tako napravite veliki naboj chakre koji rastopi i ponisti bilo koji napad koji se sastoji iz chakre
Zacui pred Konohom Vbvbvb10
Pravu karticu necu koristiti ali admini znaju koje napade mac ima... Tako da kricu da ne oktrivam jer imam pravo... Tako oba tvoja napada si propala...
Ovaj potez ti je vratio klonove i plus ugasio oba rasengana tako da sam se spasio......

Ovo je Jinchuriki swor u njemu je zarobljena chakra od svih devet demona i zbog tolikog naboja chakre mogu uspesno ponistiti i rastvoriti bilo koji napad...
(Stewcha mi je rekao da ce se uskoro otrkiti misterija u vezi ovoga maca)

U ostalom ovaj mac omogucuje da kontrolisem demona vrlo lako... Mac ima 900 chakre pomocu koje kontrolises jednog demona a sada cu napasti...

Sada prizivam demona i dok ga ne unistis neces moci mene da napadnes zbog velicine uostalom bicu na njemu...

Demona pozivam iz Kisaijaeve specijalne statue tako da mi chakra i ne treba da ga prizovem...
Zacui pred Konohom Summoningjutsu


Zacui pred Konohom Shibi711
Health:2200/2200
Chakra maca za kontrolu (900/900)

Samo da znas napadi oruzjem i genjutsu napadi ne deluju na demone (tako pise) sto ce ti samo otezati....

Tokaji ti si na redu...
Tokaji Hayato
Tokaji Hayato
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Fri 10 Jun 2011, 16:36
Health:(700/700)
Energy:(650/710)-10
Chakra:(595/695)
Na svaki napad +50 damage


Hvala zacui, ja jesam jak ali ima jos mnogo toga da ucim da bi bio kao ti Very Happy

E ovo sada ima veze sa moj skriveni napad. Koji sam uradio samo cu reci da od sada sve sto radim bice skriveno i neces moci da vidis... Svaki moj potez ili slicno niko nece videti pa ni zacui... Ako mislis da radim protiv pravila pitaj admine jer je to u opisu mog skrivenog napada...



Sve sto sam uradio je skriveno samo cu reci da gotovo nemozes da izbegnes... Jer nisi ni znao da sam tu ili slicno... A dosao sam kod tebe i napao te sa ovo... Gledano mozda si mrtav ni tvoj space time nemoze da ovo predvidi i pobegne... Ali ako mislis da je protiv pravila varas se jer tehnika koju koristim ima puno mana i lako moze da se uoci ali na nesrecu ti si taj koji se prvi susreo sa njom i nisi znao... Ali ubuduce ovakav trik tesko ce uplaiti kod nekoga...


Zacui pred Konohom Silent11

Napisi mi dobar potez kako si izbegao nesto sto nevidis uopste ili slicno... Ja znam kako mozes ali pusticu tebe da razmislis ;)

Uostalom i da izbegne imace stetu 50 + 15 od kunaia jer zbog nevidljivosti nije mogao da izbegne t na vreme pre nego sto sam ga dokrajcio skroz...


Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Fri 10 Jun 2011, 19:53
Health:(1100/1100)+200
Energy:(1050/1050)+200
Chakra:(900/845)(Sage Chakra:900/485)+80-50

E Tokai nisam se nadao da me smatras za nekog prvorazrednog pocetnika... Ja poznjem svet i put Shinobia mnogo bolje od tebe i imas ti mnogo da ucis.. A ovaj napad nece delovati na mene pa cak i kada budem imao 100 godina...

U momentu tvog napada ja sam napravio repliku ili bolje reci mog Wood Clona... A posto je on od drveta tvoj kunai nece delovti na njega... moze da mu nanese samo 15 demage...jer clon nema vitalne organe..

Wood Clone: Health:100-15 Energy:100 Chakra:100-100
Zacui pred Konohom Woodclonetechnique

I sada posto si odmah iza mog klona on te zajedno sa njim zatvara u Kucu koju je sada napravio... I kuca je bez vrata i bilo kakvog prozora... Tako da ako zelis da izadjes iz kucice moraces da je unistis... Znaci nmozes drugacije da pobeghnes ni kroz zemlju ni kroz kreov... SAmo da je unistis i onda mozes da izadjes...
Zacui pred Konohom Fourpillarshousetechniq

A sada Gamahiro napada tvog demona...

Gamahiro: Health:250 Chakra:300 Energy:300
Napada ga sa napadom br 1.
Zacui pred Konohom Gamahiro
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Sat 11 Jun 2011, 09:41
Health:(815/815)
Energy:(700/800)
Chakra:(590/880)

Tokaji nebrini zavrsicu ovo... Napadam Gamahiroa za demona... Rekao bi da je gotov...

Zacui pred Konohom Shibi711
Health:2000/2200
Chakra maca za kontrolu (880/900)

P.S. moram prvo da posaljem poruku kao napad za demona pa tek onda da editujem njegov health jer neznam da li je izbegao ili primio...

Edit: Demon je primio tvoj napad a i napao sa tailed beast boomb sada ste svi gotovi axaxaxaxax jer se taj napad na sve odnosi koji su moji protivnici lepo pise a plus ja upravljam sa njim tako da necu povrediti moje suigrace xaxaxaxax
http://ninjawayserbia.rpg-naruto.com/t147-izaberite-sa-kojim-demonom-zelite-da-se-borite#251


Last edited by Zacui Yokubi on Sat 11 Jun 2011, 09:46; edited 1 time in total
NNW Game Master
NNW Game Master
Administrator

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Sat 11 Jun 2011, 09:41
Član 'Zacui Yokubi' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Borba sa Demonima' :
Zacui pred Konohom 100010
Tokaji Hayato
Tokaji Hayato
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Sat 11 Jun 2011, 10:32

Na svaki napad +50 damage


Hvala zacui nadam se da je ovo i srusilo kucu i oslobodilo me????
Ako je tako igracu ako ne onda cu editovati post kasnije prema onome da sam zarobljen u kuci...

Minato-sensei ti si mnogo jaci od mene i znam to kao i da nikakva kamuflaza nemoze protiv tebe dugo si ninja poznat.... Secam se kada sam bio tek genin ti si bio jounin sela lisca... Tvoju tehniku si jos usavrsavao i svi smo pricali o tome kako si brz o ostalo...Postao sam ANBU ali desila ste ona tragedija i okrivili ste mene... Zato sam morao da napustim selo lisca i odem u zenkai... Oterali ste me a niste mi dali ni da objasnim sta se desilo... Zato je sada moj jedini cilj da unistim selo lisca...

Da ste ispravno postupili sada bi ja bio ovde i borio bi se sa tobom rame uz rame protiv Zacuia ali sudbina je tako htela... Nikada nisam mislio da cu morati da napadnem svog ucitelja....

I dalje sve sto radim bice skriveno tako da vise necu pisati da radim skriveno jer se podrazumeva do kraja borbe...
Namikaze Minato
Namikaze Minato
Academy Student

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Sat 11 Jun 2011, 11:54
Health:(1100/1100)
Energy:(1050/1050)-30
Chakra:(900/845)(Sage Chakra:900/515)+80-200-100

CCC Zacui nemislis valjda da ce to da deluje na mene... Imam ja mnogo trikova u rukavu... A sada ces videti jedan od tih trikova...

Sada posto su moji kunaiji po terenu... Ja koristim moju Space time Barieru... Da usisa napad demona... I da je odmah direktno teleportujem u kucicu u kojoj se nalaze Tokai i moj Clon... A tamo napad mogu teleortovati jer se u mom wood clonu nalazi moj space time kunai... A tokai je zarobljen i nemoze da pobegne iz kuce sto znaci da je gotov... Unisteni su i tokai i moj clon i kuca...
Zacui pred Konohom Spacetimebarrier

A sada posto je Gamahiro posekao tvoh demona i na njegovim macevima je ostala krv Scibija sada radim ovo... Posto mi je za ovu tehniku trebala krv demona sada je gotovo... Ostajes sam Zacui... A ovo mogu da uradim jer si ti demona prizvao kao summoninga...
Zacui pred Konohom Contractseal

I sada posto si ostao sam demobn je otisao u svet izgubio se... Tokai je mrtav zahvaljujuci tvom demonu...

Lady Shima radi ovu tehniku... Sto meni omogucava da radim jedan napad skriveno...
Lady Shima: Health:50 Chakra:530-50+25 Energy:100
Zacui pred Konohom ShimaZacui pred Konohom Sageartwindreleasedust
Zacui Yokubi
Zacui Yokubi
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Sat 11 Jun 2011, 20:03
Health:(815/815)
Energy:(700/800)
Chakra:(590/880)

Tokajiiiiiiiii.... Neeeeeeeeeeeeeeeeeeee..... Sada sam ljut....

Xexe moram reci pametan potez za demona... Ali taj trik nece delovati.... Mislis da neznam kako radi to.... Prekida vezu za summoningom jer je ste skolopili dogovor krvlju... I ponstice ti.... Tehnika kojom koristim summoninga ne deluje tako... Kisai ima specijalnu seal tehniku u kojoj je demon i osoba koja zarobi tom tehnokom moze da ga prizove kada zeli... Ali naravno ja nemogu da ga kontrolisem... Zato to radim preko maca cija ista chakra deluje na demona i kontrolisem ga... Bilo sta da bude sa demona nemoze otici ili slicno samo se moze vratiti u statuu kada je oslabljen (porazen)...
Jedino ako se statua unisti... Tako da dok je demon u statui nemozes ga ni zatvoriti ni koristiti ti niti slicno... Bolje receno demon je 100% moj....

Kako tvoja tehnika prekida vezu demona kod jinchurikia i nemogu ga koristiti... Ovo nece delovati u ovom slucaju..... Samo cu ti reci....

Anime sam gledao i nisam gl*p...

A sada...

Zacui pred Konohom Shibi711
Health:2000/2200
Chakra maca za kontrolu (860/900)


Last edited by Zacui Yokubi on Sat 11 Jun 2011, 20:15; edited 1 time in total
NNW Game Master
NNW Game Master
Administrator

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Sat 11 Jun 2011, 20:03
Član 'Zacui Yokubi' je izvršio sledeću akciju : Roleplay opcija

'Borba sa Demonima' :
Zacui pred Konohom 10011
Tokaji Hayato
Tokaji Hayato
Special Jounin

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Sat 11 Jun 2011, 20:11

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nemoguce.......
Sponsored content

Zacui pred Konohom Empty Re: Zacui pred Konohom

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum